Litoterapia

Właściwości lecznicze kamieni są odpowiednio wykorzystywane przez ludzkość na całym świecie. Terapia naturalna wykorzystuje pozytywne właściwości kamieni. Coraz częściej stosuje się dzisiaj masaż kamieniami szlachetnymi czy też stosuje się kamienie szlachetne jako talizmany i nosi znacznie częściej przy sobie, by właśnie pomóc w odzyskaniu równowagi wewnętrznej czy złagodzić pewne objawy. Najbardziej popularnym kamieniem szlachetnym używanym przez wielu ludzi jest bursztyn oraz nalewka bursztynowa. Wiele mówi się także o tym, że kamienie szlachetne mają pozytywny wpływ na psychikę człowiek i dodają im odwagi.

BRC certyfikat
http://gqcert.com/certyfikat/brc
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Świetni audytorzy i konkurencyjne ceny.

Litoterapia to leczenie kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. BRC certyfikat. Zaliczana jest do medycyny alternatywnej. Terapia ta jest stosowana od wieków i tak naprawdę już wiedziano o niej w starożytnym Babilonie. Starożytni polecali noszenie minerałów jako niezawodny sposób na dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. Oprócz kamieni szlachetnych w litoterapii używa się także kryształów, ponieważ posiadają one dobroczynne właściwości, wtedy jednak często mówi się o krystaloterapii.

Założeniem litoterapii jest to, że kamienie oddziałują na nas za pomocą energii w nich zawartych. Także ich skład chemiczny ma bardzo duże znaczenie. Zdaniem zwolenników tej terapii każdy rodzaj kamienia charakteryzuje się określonymi właściwościami oraz ma specyficzne wibracje, które czasem są mniej lub bardziej dla nas odpowiednie. Kamienie posiadają zdolności magazynowania lub oddawania energii do otoczenia. Takim idealnym przykładem są kryształy górskie. Litoterpia opiera się głównie na pracy z odpowiednimi strefami energetycznymi człowieka. Bardzo ważne jest oczyszczanie kamieni jeśli chcemy, by ich dobroczynne właściwości miały na nas pozytywny wpływ. Kamienie można oczyścić za pomocą opłukania ich pod bieżącą wodą, zanurzenia w wodzie z wolą lub wystawieniu ich na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu kamienie zyskają nową moc i będą mogły działać odpowiednio na nasz organizm.

Głównym powodem dla którego kamienie mają pozytywny wpływ na nasz organizm jest to, że sole komórkowe, tkanka tłuszczowa, krew oraz cały system nerwowy człowieka posiada strukturę kryształu. Kamienie oddziałują na nasz organizm na zasadzie rezonansu na organizm żywy. Są badania, które potwierdzają, że odpowiednie ułożenie kamieni wokół głowy zmienia zapis encefalogramu. W minerałach występują także te same biopierwiastki, które wchodzą w skład chemiczny związków, które występują w organizmie ludzkim. Ich równowaga jest istotna jeśli chodzi o prawidłową budowę oraz czynności. Także w medycynie konwencjonalnej mówi się o tym, że minerały mogą uwalniać mikroelementy podczas kontaktu ze skórą. Są to ilości znikome, ale jednak mogą działać leczniczo na organizm.

Zdaniem terapeutów, by odpowiednio wykorzystać energię pochodzącą z kamieni należy odpowiednio dobrane minerały umieszczać w odpowiednich czakramach czyli punktach energetycznych np. układając je na środku czoła. Należy zostawić je na kilka minut w wygodnej pozycji i tym samym po kilku minutach powinniśmy poczuć odprężenie i zupełnie się wyluzować. Warto wybrać także swój ulubiony kamień. Można go zaciskać w dłoni lub zawsze nosić przy sobie. Istnieją także leki mineralne lub homeopatyczne sporządzone na bazie kamieni szlachetnych i są one liczną grupą medykamentów współczesnej farmacji.