Lecznicze właściwości bursztynu

Nie ma badań naukowych, które faktycznie potwierdzają lecznicze właściwości bursztynu. Wiadomo jednak, że w medycynie naturalnej bursztyny są doceniane od bardzo dawna. Kiedyś nazywano je nawet złotem Północy. Mówi się nie tylko o leczniczych właściwości bursztynu, które nosimy na ciele w postaci biżuterii. Bardzo dużą popularnością cieszą się także nalewki bursztynowe.

Regały magazynowe metalowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

W starożytności już Arystoteles oraz Owidiusz interesowali się właściwościami bursztynu. Kleopatra także korzystała z cudownych właściwości bursztynu. Paliła go i używała jako kadzidła. Bursztyn to skamieniała żywica drzew iglastych i rosły one przed 50 milionami lat. Ciekawostką jest, że palony bursztyn wydziela intensywny zapach, dodatkowo także łatwo się kruszy i jest ciepły w dotyku w porównaniu z innymi kamieniami. Mikstury robione z bursztynu przyśpieszały znacząco gojenie się ran, dlatego też od dawien dawna był używany w ten sposób.

Jeśli chodzi o stronę naukową to właściwości bursztynu są wciąż dla naukowców zagadką. Wielu twierdzi, że posiadają one niezwykłe i energetyczne właściwości. Nie potwierdzają tego jednak żadne badania i trudno jest je zdefiniować w konkretny sposób. Według medycyny naturalnej każdego z nas otacza pole elektromagnetyczne. Stres czy choroby powodują pojawienie się nadmiaru ładunków dodatnich. Nasz organizm zyskuje równowagę w momencie, gdy ilość ładunków dodatnich i ujemnych jest taka sama. Twierdzi się z kolei, że bursztyn wytwarza ładunki ujemne i w ten sposób nasz organizm może odzyskać równowagę. Badania jednak pokazały, że kamień ten zawiera wiele cennych mikroelementów m.in. krzem, magnez, żelazo, wapń i potas, a także związki organiczne połączone z jodem. Najlepsze korzyści na nasz organizm wywiera bursztyn surowy czyli ten nieoszlifowany. Zdaniem naukowców posiada on wtedy właściwości antybakteryjne i ułatwia w ten sposób gojenie się ran.  Należy pamiętać jednak o tym, że bursztyn nie jest lekiem na wszystko. Pomaga łagodzić objawy pewnych chorób, jednak nie znaczy to, że mamy przestań korzystać z pomocy specjalistów i leczyć się tylko bursztynem na własną rękę. Nalewka bursztynowa może okazać się bardzo pomocna przy leczeniu przeziębień i bólów gardła, jednak przy poważnych chorobach potrzebna jest pomoc specjalisty. Warto się także udać do litoterapeuty. Osoba taka pomaga w wyborze odpowiednich bursztynów dla pacjenta. Bierze on pod uwagę jego dolegliwości i na tej podstawie dobiera odpowiedni kształt oraz kolor i energię wydzielaną przez kamień.

Zrobienie nalewki bursztynowej jest bardzo proste do zrobienia w zaciszu domowym. Do jej przygotowania potrzebne jest 50g nieoszlifowanego bursztynu. Należy umyć go w gorącej wodzie, a dopiero później zalać 0,5 l 95% spirytusu. Nalewkę najlepiej jest przygotować w butelce z ciemnego szkła. Po 2 tygodniach nalewka jest gotowa do picia. Warto odcedzić płyn od bursztynu, a same bursztyny zgnieść i dzięki temu można zalać je ponownie. Po drugim zalaniu bursztyn można użyć do tego by posypać nim świece. Jest to doskonały sposób na zjonizowanie powietrza w mieszkaniu.

Podobne wpisy