Kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych

Kamienie szlachetne są nazywane często także kamieniami jubilerskimi. Używa się ich do ozdabiania biżuterii oraz tworzenia unikatowych egzemplarzy. Do kamieni szlachetnych zalicza się wartościowe i rzadko spotykane odmiany minerałów oraz skał. Są one z reguły czyste, jednorodne oraz przeźroczyste. Charakteryzuje się silny połysk oraz zabarwienie, które przykuwa uwagę. Niektóre z nich są zupełnie bezbarwne. Ich istotną właściwością jest bardzo duża trwałość oraz twardość.

Praca Holandia
http://praca.sherpaforce.pl/oferty-pracy-w-holandii
Oferty pracy w Holandii.
Praca za granicą w nowym wymiarze.

Według skali Mohsa mają one twardość powyżej 7. Skala twardości Mohsa została stworzona z myślą o utworzeniu skali twardości minerałów, pod uwagę bierze się ich charakterystykę na zarysowania materiałów twardszych przez materiały bardziej miękkie. Twardość poszczególnych minerałów według tej skali ma charakter porównawczy i nie jest ona ułożona proporcjonalnie oraz liniowo. Kamienie szlachetne są w jubilerstwie oprawiane w złoto, srebro, a także inne metale szlachetne.

Kamienie szlachetne mają swój charakter. Bez wątpienia są one elementem właściwie każdej kobiecej szkatułki, ponieważ stanowią one idealny dodatek do bardzo wielu kreacji. Mówi się jednak, że kamienie szlachetne oprócz tego, że są ozdobą posiadają także inne właściwości. Według tradycji kamienie szlachetne mają wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, posiadają pozytywną moc, a także wysyłają pozytywną energię. Dlatego wybór odpowiedniego kamienia do pierścionka zaręczynowego to podstawa. Pierścionek zaręczynowy powinien posiadać 1 z 4 opisanych niżej kamieni.

  • Brylant – Brylanty należą do najcenniejszych kamieni szlachetnych. Cieszą się one także bardzo dużą popularnością, głównie dlatego, że uważa się je za symbol wiecznej i prawdziwej miłości, która będzie trwała całe życie. Osoby, które posiadają brylanty to na ogół ludzie perfekcyjni i niezniszczalny. Brylanty pomagają w umacnianiu związków i dają właścicielowi siłę do tego by walczyć o miłość.  Brylant to oszlifowany diament, który charakteryzuje się przepięknym blaskiem i niesamowitą grą barw.
  • Cyrkonia – Cyrkonia jest idealnym odpowiednikiem brylantu. Jest do niego bardzo podobna i często na pierwszy rzut oka bardzo trudno jest je od siebie odróżnić, jednak wartość cyrkonii jest znacznie mniejsza. Cyrkonie charakteryzują się znacznie większym połyskiem. Cyrkonia nie jest kamieniem, który występuje w przyrodzie naturalnie. Jest ona sztucznie wytwarzania.
  • Rubin – Rubin charakteryzuje bardzo głęboka czerwona barwa. Mówi się, że właśnie z powodu tej barwy daje on możliwości na pogłębienie uczuć. Rubin jest symbolem wielkiej namiętności oraz czystej i prawdziwej miłości. Uważa się, że rubin potrafi wzmocnić słabe serce oraz pozbawia on kobiety bólów menstruacyjnych i pomaga w zbiciu gorączki. Rubin przypisuje się takim znakom zodiaku jak: lew, baran oraz skorpion.
  • Szafir – Szafir to kamień, który charakteryzuje się odcieniami błękitu oraz niebieskiego. Jest on symbolem nieskończoności oraz nieśmiertelności. Jego zadaniem jest ograniczenie procesu starzenia się. Jeśli szafir staje się amuletem danej osoby to okazuje się, że tworzy ona związek oparty na partnerstwie oraz wzajemnym zaufaniu. Jest to kamień, który idealnie komponuje się właściwe z każdym strojem. Szafiry posiadają różne kolory. Szafir żółty poleca się znakom z zodiaku takim jak Waga, Bliźnięta czy Panna. Pomarańczowy odcień jest idealny dla Byka, z kolei niebieskie to kolory dla Ryb i Strzelców.