Diamodn „Tiffany Yellow”

Tiffany Yellow jest jednym z największych fantazyjnych żółtych diamentów na świecie, jako surowy kamień ważył 287.42 ct, następnie został przeszlifowany do masy 128.54 ct w szlifie „poduszka” o 90 fasetach.

Żółty diament - Tiffany Yellow

Diament w stanie surowym nabył Charles Tiffany, jego gemmolog George Frederick Kunz analizował go przez rok zanim przystąpił do szlifowania redukując ówczesną masę diamentu do teraźniejszego kształtu. Młody, 23 letni wtedy specjalista wykazał się niezwykłą odwagą i intuicją dodając 32 fasety do akceptowanego wtedy antycznego kwadratowego szlifu. W efekcie powstał niesamowicie iskrzący się oszlifowany diament z niezwykłą brylancją i piękną dyspersją czyli tak zwanym ogniem.

Tiffany

Co ciekawe, ten piękny diament nosiły tylko dwie kobiety: Shieldon Whiehouse w 1957 roku podczas Tiffany Ball a następnie Audrey Hepburn w roku 1961 roku podczas promocji filmu „Śniadanie u Tiffaniego” (Breakfast at Tiffany’s). Wtedy też zyskał największa sławę. Był on osadzony w broszce zaprojektowanej przez słynnego projektanta Jeana Schlumbergera w której to oprawie pozostaje do dzisiaj.

Diamond Tiffany Yellow

W 2012 roku, Tiffany Yellow diament został zamontowany na naszyjnik, aby uczcić 175 rocznicę urodzin Tiffany & Co.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *